Jaki rozmiar pierścionka wybrać? - tabela rozmiaru pierścionków

Twoje kompleksowe źródło wiedzy o wyborze rozmiaru pierścionka z Mennicy Bydgoskiej.

Wybieranie odpowiedniego rozmiaru pierścionka przez internet może wydawać się skomplikowane, ale nie musi takie być. Zrozumienie, jak dokładnie zmierzyć rozmiar palca, może sprawić, że Twój zakup biżuterii stanie się bezstresowym doświadczeniem. Oto nasz szczegółowy przewodnik, który Ci w tym pomoże:

Jaki rozmiar pierścionka wybrać? - tabela rozmiaru pierścionków

1. Sposoby mierzenia rozmiaru pierścionka lub obrączki

W branży jubilerskiej, istnieje kilka różnych metod miar. My polecamy najbardziej obiektywną miarę: milimetry. Średnica wewnętrzna w milimetrach jest rozmiarem pierścionka. Oto kilka sposobów, jak to zrobić:

  • Jeśli posiadasz już dobrze dopasowany pierścionek lub obrączkę, pomiar będzie prosty. Użyj suwmiarki, aby zmierzyć wewnętrzną średnicę biżuterii. Sprawdź, czy pierścionek jest idealnie okrągły. Jeśli nie, zmierz go w kilku miejscach i podziel sumę wszystkich pomiarów przez ich liczbę. Następnie skorzystaj z poniższej tabeli, aby określić rozmiar.
  • Udanie się do najbliższego jubilera to kolejna doskonała opcja. Profesjonalna pomoc gwarantuje dokładność pomiarów.
  • Jeżeli nie masz możliwości skorzystania z powyższych metod, spróbuj „domowej metody”. Użyj paska papieru lub tasiemki, aby zmierzyć obwód palca (unikać elastycznych materiałów, jak sznurek). Następnie zmierz wyznaczony fragment linijką i porównaj z obwodem w poniższej tabeli, aby odczytać odpowiedni rozmiar.

Pamiętaj o tym, że 1 rozmiar to różnica 0,3mm, a grubość palca może się wahać i zależeć od czynników zdrowotnych i pogodowych. Dlatego zawsze warto zrobić kilka pomiarów w różnych warunkach.

2. Zasady i wskazówki do zapamiętania:

  • Nie zalecamy bezpośredniego mierzenia palca suwmiarką. Palec łatwo poddaje się ściskaniu, co może skutkować mniejszym rozmiarem niż faktyczny.
  • Kostki na palcach są zazwyczaj szersze od tych części, na których spoczywa pierścionek. Pamiętaj o tym przy wyborze rozmiaru.
  • Wybierz rozmiar, który umożliwia swobodne zakładanie i zdejmowanie pierścionka, ale jednocześnie nie spada z palca.

Nie martw się, jeśli nie trafisz idealnie w rozmiar od razu. Oferujemy możliwość wymiany na inny rozmiar, abyś był w pełni zadowolony z zakupu.

Sprawdź naszą tabelę rozmiarów pierścionków, która pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci w wyborze odpowiedniego rozmiaru pierścionka. Pamiętaj, że komfort noszenia jest najważniejszy!

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy, skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo, lub odwiedź nasz sklep stacjonarny w Bydgoszczy. Nasz doświadczony zespół jest gotowy, aby pomóc Ci w dokonaniu idealnego wyboru.

Tabela rozmiarów pierścionków:

Rozmiar pierścionka

Średnica (mm)

Obwód (mm)

8

14,9

47

9

15,3

48

10

15,7

49

11

16,1

50

12

16,5

52

13

16,9

53

14

17,3

54

15

17,7

55

16

18,1

57

17

18,5

58

18

18,9

59

19

19,3

60

20

19,7

62

21

20,1

63

22

20,5

64

23

20,9

65

24

21,3

67

25

21,7

68

  •  Komentarze: 0
Zostaw swój komentarz
Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!

Najnowsze wpisy na blogu

Loading...